blog o anime Captain Tsubasa

Piłka jest najlepszym przyjacielem

Login:
Hasło:
Zarejestruj się!
Finał mistrzostw a w nich reprezentacja Niemiec i Japonii. Niemcy wyszli w składzie:
bramkarz: D.Muller; obrona: Magato, Hain, Kalbi, Mayer; pomocnicy: Mileus, Max, Chester i Kartz; napastnicy: Schnaider (cap) i Margas.
Japonia:
bramkarz: G. Wakabayashi; obrona: Ishizaki, Soda, Jito i Matsuyama; pomocnicy: Tsubasa (cap), Sano, Takeshi i Misaki; napastnicy: Kojiro i Nitta.
Mecz do samego końca trzymał w napięciu. Był ciekawy i emocjonujący. Świetne interwencje bramkarzy i strzały głównych zawodników dodawały smaczku temu meczu. Finał wygrała Japonia 2:3. Wygrali dzięki świetnej grze i interwencjom Wakabayashi. Mam nadzieję, że przedstawione zdjęcia zachęcą do zainteresowania się tymi mistrzostwami. Naprawdę warto.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 23:12
Pierwsze i jedyne rzuty karne na mistrzostwach. Miały rozstrzygnąć czy Francja czy Japonia wejdzie do finału. Cały mecz jak dogrywka zakończyła się remisem 4:4. Karne zdecydowały:
Japonia
1. Kojiro
2. Matsuyama
3. Misaki
4. Misugi
5. Tsubasa

Francja
1. Pierre
2. Bossi
3. Michel Ferreri
4. Rust
5. Napoleon
Tagi: karne
17.05.2009 o godz. 19:56
W tej ostatniej części widać jak Japończycy bronią się w dogrywce przed zmasowanym atakiem Francuzów.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 19:07
Następna część tego półfinału.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 18:42
W pierwszym półfinale zwyciężyli Niemcy i to oni czekają na swojego rywala. Będzie nim zwycięzca meczu Japonia-Francja. Również i w tym meczu Tsubasa mierzy się z silnym rywalem. Jest nim kapitan francuzów Pierre el-Side. Jak się okazało był to jeden z najtrudniejszych meczy dla Japonii. Trudniejszy nawet od meczu z Argentyną. Mecz trzymał w napięciu do samego końca. W pierwszej połowie Japończycy grają śmiało doprowadza to do objęcia prowadzenia. Jednak mecz nie układał się dla nich pomyślnie. Najpierw po usunięciu Sody,musieli grać w 10-tkę potem dwie bramki im sędzia nie uznaję. Jednak drużyna nie załamała się i w bojowych nastrojach wyszła na drugą połowę. W tej połowie grę utrudniał deszcz, który zaczął padać. Jednak mimo tych trudności udaję im się zremisować i doprowadzić do dogrywki. Jednak w dogrywce musieli się cofnąć do obrony. Było to swoista obrona "Tokio" mówiąc. Jakby tego było mało bracia Tachibana, Misugi, Wakashimazu, Kojiro nabyli się kontuzji. Zdecydowana gra obronna wobec ataków francuzów przyniosła im powodzenie. O zwycięstwie zdecydować miały rzuty karne. Ale to już odrębnie. Oto ten półfinał
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 18:21
W pierwszym półfinale zmierzyły się reprezentacje Niemiec i Urugwaju. Miał to być też pojedynek Schnaidera z Victorino. Mecz zakończył się zwycięstwem Niemiec. Niemcy odnieśli zwycięstwo w wyniku zmiany bramkarza. Wtedy poznajemy Dietera Mullera. On i Schnaider przyczynili się do zwycięstwa.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 15:46
W czterech grupach A,B,C,D znalazło się po trzy drużyny. Z każdej z nich do finałowej rozgrywki wchodziła tylko jedna.
Z grupa A weszli Niemcy, z grupy B Urugwaj, z grupy C Francja zaś z grupy D nieoczekiwania Japonia, która z meczu na mecz stawała się bardziej silniejsza. Bohaterami byli kolejno: Karl Schnaider z Niemiec, Ramon Victorino z Urugwaju, Pierre el-Side z Francji i japoński geniusz Tsubasa Ozora. Oni stanowili o sile zespołów i stawali się gwiazdami mistrzostw.


Oto i główni bohaterowie
bohaterowie.jpg
Tagi: Postacie
17.05.2009 o godz. 14:47
Ostatnia część z tego ekscytującego meczu. w tej części widać jak ważną rolę odebrał Misugi.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 14:26
kolejna już porcja zdjęć z tego meczu. Pojedynki Diasa z Tsubasą robią wrażenie. Uczyli się u tego samego trenera. Jednak Roberto bardziej sympatią darzył Tsubasę.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 14:12
kolejna część z tego meczu.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 13:42
Drugi mecz Japonia rozegrała z reprezentacją Argentyny. Był to ważny mecz. Decydował o wejściu do czterech najlepszych drużyn mistrzostw. Japonia początkowa pozwoliła sobie strzelić aż 3 gole. Jednak drużyna wzięła się w garść i zdołała najpierw zremisować a potem zwyciężyć. Był to trudny mecz. Mecz był również pojedynkiem dwóch świetnych kapitanów. Uznawanych za geniuszy Diasa i Tsubasy. Japonia pokazała, że jest drużyną waleczną i niepoddającą się. Decydujący moment o losach meczu było wejście Juna Misugi. Japonia wygrała 5:4. Bramki zdobywali 4-krotnie Dias dla Argentyny zaś dla Japonii: 2-Tsubasa, po 1-ej Kojiro, Misaki i Misugi.
Tagi: mecze
17.05.2009 o godz. 13:11
kolejne część.
Tagi: mecze
16.05.2009 o godz. 15:20
Japonia trafiła do jednej grupy z Włochami i Argentyną. Pierwszy mecz a zarazem mecz otwarcia rozegrała z reprezentacją juniorów z Włoch. Jak się okazało był to mecz ciężki i waleczny. Trudnym przeciwnikiem okazał się jeden z najlepszych bramkarzy europejskich Gino Hernandez. Dopiero gra kombinacyjna Tsubasy i Misaki doprowadziła do pokonania tak świetnego bramkarza. Gol decydujący o zwycięstwie zdobył z podania Tsubasy Kojiro. Japonia wygrała 2:1. Na zdjęciach fragmenty z tego meczu.
Tagi: mecze
16.05.2009 o godz. 15:06
Przedstawię główne reprezentacje w mistrzostwach i gwiazdy w tych drużynach:

1. Niemiecka drużyna juniorów
Jedna z najmocniejszych.Uważana za jedną z pretendentów do tytułu. Silna i zgrana drużyna. Jej kapitanem jak i główną gwiazdą jest Karl Hainz Schnaider. Jego silnym atutem jest tzw ognisty strzał. Jeden z nielicznych co potrafił pokonać japońskiego geniusza bramkarskiego Genzo Wakabayashi. Również w drużynie liczył się Schester, Kartz oraz silny bramkarz Dieter Muller. Jak się okazała tylko Japonia znalazła sposób na tą drużynę.

2. Francuska drużyna juniorów
Silna drużyna. Uważana również za głównego pretendenta do zdobycia mistrzostwa. Jej kapitanem i gwiazdą to Pierre el-Side nazywany czarodziejem boiska. Nie odstaję technicznie od Tsubasy. Tsubasa pokonuję go swoją determinacją. Również groźny był Napoleon. Z Pierrem tworzyli niebezpieczny duet. Ich atut to atak Eiflla. Japonia pokonała ich w rzutach karnych i weszłą do finału.

3. Argentyńska drużyna juniorów
Drużyna z Ameryki łacińskiej. Ich asem był Dias. Dobrze wyszkolony i dobry technik. On również uczył się od Roberto. Z Pascalem tworzył świetny duet. Japonia musiała się namęczyć aby z nimi zwyciężyć.

4. Włoska drużyna juniorów
Druzyna, gdzie grał najlepszy bramkarz Hernandez. Grała z Japonią mecz otwarcia. Przegrali ale pokazali świetną grę. A Hernandez sławił się obroną podkręconego strzału Tsubasy. Japonia pokonała go grą kombinacyjną.

5. Urugwajska drużyna juniorów
Drużyna, gdzie gwiazdą był Ramon Victorino. Jednak przegrali mecz półfinałowy z Niemcami.

6. Japońska drużyna juniorów
Zwyciężyła w finale Niemców. Do tego finału miała ciężką przeprawę. Silna, mocna i waleczna. Udowodniła, że może stanowić groźną konkurencję dla silniejszych i liczących się drużyn. O sukcesie jej zdecydowała w dużej mierze gra drużynowa. Asami byli Tsubasa, Kojiro, Matsuyama i Misugi. Oni stanowili o sile drużyny. Nie zapinać trzeba o bramkarzach: Wakashimazu i Wakabayashi.
15.05.2009 o godz. 20:21
Pierwsze zwycięstwo Japonia w składzie z Tsubasą odniosła nad drużyną Bayern Monachium jr. wygrali z nimi 3:0. Bramki zdobyli: Tsubasa, Matsuyama i Kojiro.
Tagi: mecze
15.05.2009 o godz. 19:50
Pierwszy swój mecz drużyna Japonii w europie rozegrała z niemiecką drużyną Wakabayashi FC Grunwald. To w tym meczu poznajemy wielkiego rywala Tsubasy z mistrzostw Karla Hainza Schnaidera. To on przyczynił się do pokonania Japonii. Japonia przegrała 5:1. Honorowego gola zdobył Kojiro.

Kilka zdjęć z tego meczu
Tagi: mecze
15.05.2009 o godz. 18:54
Skład wybrany został po rozegraniu mistrzostw narodowych
1. Ken Wakashimazu
2. Masao Tachibana
3. Kazuo Tachibana
5. Jito Hiroshi
6. Takasugi Shingo
7. Soda Makoto
8. Izawa Mamoru
9. Huyga Kojiro
10. Tsubasa Oozora (Cap.)
11. Taro Misaki
12. Hikaru Matsuyama
14. Ryo Ishizaki
15. Takeshi Sawada
16. Sano Mitsuru
17. Taki Hajime
18. Shun Nitta
19. Kazuki Sorimachi
20. Kisugi Tappei
21. Youzo Morisaki
22. Genzo Wakabayashi
24. Jun Misugi

trener:
Tatsuo Mikami
Saburo Sumitomo
trzecim trenerem był Jun, ale trener Mikami postanowił żeby wystąpił na mistrzostwach jako zawodnik.
przedstawiciel związku: Munemasa Katagiri
aby zaprezentować reprezentacje Japonii pozwólcie, że zamieszczę zdjęcie drużyny z mangi.
reprezentacja.jpg
15.05.2009 o godz. 17:25
Może krótkie podsumowanie w formie statystyki.
Eliminacje Nankatsu:
Nankatsu 5 - Nishigaoka 2
Nankatsu 2 - Shutetsu 2
Nankatsu SC 7 - Fuji FC 0
Nankatsu SC 10 - Igawa SC 0
Nankatsu SC 11 - Kakegawa FC 0
Nankatsu SC 8 - Hatsukura SC 0
Nankatsu SC 9 - Nakano FC 0
Nankatsu SC 7 - Hamana FC 0
Nankatsu SC 3 - Shimada SC 2
Nankatsu SC 3 - Shimizu FC 0

Mistrzostwa Narodowe
Nankatsu SC 6 - Meiwa FC 7
Nankatsu SC 9 - Oozu SS 0
Nankatsu SC 3 - Hanawa 2
Nankatsu SC 5 - Naniwa SC 1
Nankatsu SC 7 - Shinshiro 0
Musashi FC 6 - Hitachi 2
Meiwa FC 5 - Katsunishi 1
Meiwa FC 5- Hanawa 5
Furano 3 - Yonago 1

Półfinały
Nankastu SC 5 - Musashi FC 4
Meiwa FC 3 - Furano 2

Finał:
Nankatsu SC 4 - Meiwa FC 2

Król strzelców: Tsubasa Oozora 31 goli
Najlepszy Bramkarze: Genzo Wakabayashi i Ken Wakashimazu

Eliminacji do nastepnych:
Nankatsu 6 - Ito 0
Nankatsu 3 - Kawane 0
Nankatsu 7 - Hamanaka 1
Nankatsu 4 - Otaichi 0
Nankatsu 5 - Okabe 1
Nanktasu 3 - Ohtomo 1

Mistrzostwa Narodowe:
Nankatsu 2 - Azumaichi 1
Nankatsu 6 - Nishikigaoka 0
Nankatsu 3 - Hanawa 2
Nankatsu 3 - Hirado 2
Meiwa 2 - Kanemura 0
Tohou 3 - Chuubo 0
Furano 2 - Minamiuwa 1

Półfinały:
Nankatsu 3 - Furano 2
Tohou 2 - Meiwa 1

Finał:
Nankatsu 4 - Toho 4

Król strzelców: Tsubasa Oozora
Najlepszy bramkarz: Ken Wakashimazu
Tagi: statystyka
15.05.2009 o godz. 15:38
c. Porównanie emocji i reakcji samych zawodników
Tagi: nietypowe
14.05.2009 o godz. 21:24
Andrzej80
blog o anime Captain Tsubasa
Skąd: Lublin
O mnie: Andrzej z Lublina. Z wykształcenia jestem Historykiem. Lubię wycieczki i podróże. Moją ogromną pasją od lat niepamiętnych jest anime Captain Tsubasa.
statystyki
 • Czas na Bloblo: 15 dni 5 godzin 4 minuty
 • Napisanych notek: 176
 • Komentował: 32 razy
 • Zebranych komentarzy: 141
 • Ostatni wpis: 16.04.10, 19:46
 • Wpis średnio co: 36 dni
 • Profil odwiedzono: 453053 razy
 • Ilość avatarów: 20
 • Ilość zdjęć: 966
 • Ilość filmów: 45
 • Ilość logowań: 145
 • Ostatnie logowanie: 05.02.13, 13:10
 • Ostatnio odwiedzili: Sylwia25, taewae, PaGula, dookie, lostittheecho, leszkowy, Breklin, More-than-this, psychix
sekcja użytkownika
Jest to oficjalna strona poświęcona temu anime. Strona fanklubu: http://captain-tsubasa.kipme.pl/ KONKURS NA NAJLEPSZY BLOG http://www.najlepsze-blogi.net/