blog o anime Captain Tsubasa

Piłka jest najlepszym przyjacielem

Login:
Hasło:
Zarejestruj się!

Ciekawą postacią a mianowicie piłkarzem jest Tetsuo Ishida kapitan Minamiuwa d’Ehime. Drużyna ta zmierzyła się z Furaną podczas mistrzostw narodowych do 16 lat o wejście do półfinału. Nieliczny, który mógł walczyć jak równy z Hikaru Matsuyamą. Odważny, pomysłowy. Hikaru miał z nim wiele problemów. Mimo, że Furano wygrało to droga do zwycięstwa była trudna. Występuje w tym epizocie ciekawa scena. Tsubasa siedząć na trybunie krzykną do Hikaru, żeby się niedenerwował. Wtedy zrozumiał, że jako kapitan musi uspokoić drużynę i swoją grę. Ta podpowiedź Tsubasy przyczyniła się, że Hikaru mógł wraz z drużyną odnieść zwycięstwo.
04.10.2009 o godz. 22:37

Mi osobiście podoba się piłka z serii J. Jej zdjęcia można zobaczyc na zdjęciach wielu z serii J.
Sądze, że nie da się wiedzieć wszystkiego o wszystkich piłkarzach z anime. Nawet manga, która wiele więcej podaję szczegółów z życia zawodników, to jednak są one podane pod kątem głównych i II-go planowych bohaterów.
Tagi: postacie
28.09.2009 o godz. 20:00
przykłady piłek z anime. Piłkę z serii J można zobaczyć na zdjęciach z tej serii

Tagi: piłki
24.09.2009 o godz. 16:34
Wszystkich fanotsubasowców interesują składy drużyn w anime i jak i drużyny japońskiej. Stron polskich na ten temat jest mało. Wieć bedę podawał je tutaj.
Zacznę od składu drużyny Japonii, w jakim wystąpiła w I meczu z Europą w Paryżu.
bramkarze
1. Genzo Wakabayashi
13. Taichi Nakanishi
17. Ken Wakashimazu

Obrona
2. Shingo Takasugi
14. Ryo Ishizaki

Pomocnicy
5. Mamoru Izawa
6. Hikaru Matsuyama
7. Masao Tachibana
8. Kazuo Tachibana
10. Tsubasa Ozora
11. Taro Misaki
15. Takeshi Sawada

Napastnicy
9. Hyuga Kojiro
12. Kazumasa Oda
3. Hajime Taki
4. Tappei Kisugi
trener Tadashi Shiroyama

W składzie podczas II meczu w Japonii pojawił się nr 13 Yuzo Morisaki oraz nr 11 grał Jun Misugi.
Trenerem był Takeshi Furuoya

Tagi: składy
02.09.2009 o godz. 18:26

Już minął czas wakacji i czas na jakieś nowe wpisy. Tak na początek zapraszam na serwis poświęcony anime
http://www.tsubasa.boo.pl/news.php
02.09.2009 o godz. 18:14

Hyuga Kojiro-reprezentuje siłowy styl gry. Nauczył się go od trenera Kiry. Kojiro jest waleczny aż nadto powiedziałbym. Jego celem jest wygrania aby go osiagnać nie waha się nawet grac brutalnie na granicy faulu. Dopiero zetkniecie z Tsubasą trochę się zmienia jego podejście do gry. Trudno z nim nawiazać znajomość,, czasem jest nadpobudliwy a czesem nawet zbyt. Jednak jest wartościowym graczem. Mozna rzec podstawowy atakujący Japońskiej drużyny.
17.08.2009 o godz. 23:01
Zastanawialiście się jak można niektóre przedstawić charakterystykę niektórych postaci? Ja się zastananowiłem i mianowicie:

Tsubasa Ozora-Chłopak który ciągle jest pogodny, zadowolony. Scharakteryzowano go jako piłkarza, który cieszy się grą, gdzie jego styl grania jest czysty, łagodny a zarazem przepiękny. Jako chłopak jest raczej zbyt nieśmiały i raczej jak bym ujął nic poza piłka się dla niego nie liczy. Czy ma przyjaciół? tak całe mnóstwo i wielu z nich ceni go i podziwia jak Matsuyama. To nie przeszkadza im w byciu jego przyjacielem. Tsubasa również może na nich liczyć w trudnych chwilach. Nie wdaje się żadne przepychanki czy bijatyki. Nawet sam niektórych powstrzymywał jak np Matsuyamę, który jednym z odcinków I serii chciał się bić z Kojiro. Na boisku Tsubasa jest waleczny, nie poddaję się ani nie waha się przed podjęciem trudnej decyzji. Sprawdził się jako kapitan Nankatsu jak i reprezentacji. Wszystkich umie podtrzymać na duchu nawet w najgorszej sytuacji.

Taro Misaki-Scharakteryzować go można jako dobrze wyszkolonego technicznie piłkarza. Samouk, sam do wszystkiego dochodził. Piłka stała się jego najlepszym i chyba najwiernieszym przyjacielem. Z tej racji, że podrózował z ojcem i dlatego nigdzie zadługo miejsca nie zagrzał ale za to dzieki temu poznał wielu przyjaciół jak i dobrych piłkarzy. Taro jak i Tsubasa od dziecka kochali piłkę i prawie sami do wszystkiego dochodzili. Z ta różnica, że Misaki sam ćwiczył i do doprowadziło go to do perfekcji zaś Tsubasa ćwiczył najpierw pod okiem Roberto a potem przy pomocy jego notatnika. Jako chłapak jest bardziej powiedziałbym śmielszy niż Tsubasa. Na boisku jest również waleczy, ale w porównaniu z Tsubasą umie grać zespołowo.
09.08.2009 o godz. 22:31

Powstało nowe forum o Tsubasie http://www.captaintsubasa.pun.pl/index.php

09.08.2009 o godz. 22:10
Witam dawno nie pisałem. Ostatnio wciągnęło mnie inne japońskie anime a mianowicie Rycerze Zodiaku. Polecam.
Aby zakończyć serię Road to powiem tak. Odcinki od Tekst do podlinkowania... do 52Tekst do podlinkowania...

Opowiadają dalsze dzieje Tsubasy. Jego przybycie do Hiszpanii i do drużyny FC Katalonia, spotkanie z Rivaulem, grę w FC Katalonii B a potem w FC Katalonii. również kilka odcinków prezentuję Huygę i jego pobyt w FC Pioment jak i rywalizację Wakabayashi z Schnaiderem w Bundeslidze. Dwa odcinki prezentują zaś towarzyski mecz z reprezentacją Holandii(odc 40 i 41).

Na tym chcę przestać prezentację wszystkich serii. Zostały jeszcze filmy. ale filmy.
Tagi: filmy
17.06.2009 o godz. 21:36
Sprawdźcie się fanotsubasowcy. Pierwsze 10 pytań.

1. Kto jako pierwszy poznał Tsubasę i w jakich okolicznościach?

2.Jak obronił się Tsubasa kiedy Genzo kopnął w jego stronę piłkę podczas pierwszego spotkania?

3. Kiedy Taro Misaki po raz pierwszy zobaczył Tsubasę?

4. Czy Misaki grał w drużynie Hanawa?

5. Z jakimi drużynami Nankatsu spotkało się w eliminacjach okręgowych do mistrzostw narodowych?

6. Kiedy Roberto Hongo po raz pierwszy zobaczył Tsubasę?

7. Z jakimi zawodnikami wchodzącymi do narodowej drużyny Japonii Tsubasa nigdy nie spotkał się podczas mistrzostw narodowych?

8. Na początku I meczu aby pokonać Hyugę Tsubasa zastosował pewny trick. Po którym zdobył gola. O jaki trick chodzi?

9. Na jednym z treningów Roberto postawił Tsubasę na pewnej pozycji. O jaką pozycję chodzi i dlaczego na niej stanął?

10. "Tsubasa Ozora co to za chłopak". Kto to powiedział?
Tagi: quiz
10.06.2009 o godz. 21:28
Po wygranych mistrzostwach świata Tsubasa odlatuję do Brazylii. Na niego tam na lotnisku już czeka Roberto. Przechodzi pomyślnie Testy do FC Brancos. Poznaję podczas testów Pepe, z którym będzie tworzyć świetny duet.

http://www.kreskowka.pl/v-2457/kapitan-tsubasa-odcinek-32

Potem Tsubasa musi zmierzyć się z groźnym rywalem. Jest nim Santana zwany piłkarskim cyborgiem. Po ciężkiej walce i wyrównanej Tsubasie udaję się go pokonać. Nie powiem, że była to łatwa przeprawa. Santana z dotychczasowych przeciwników okazał się trudnym rywalem.


http://www.kreskowka.pl/v-2496/kapitan-tsubasa-odcinek-33

http://www.kreskowka.pl/v-2534/kapitan-tsubasa-odcinek-34

http://www.kreskowka.pl/v-2611/kapitan-tsubasa-odcinek-35
Tagi: filmy
10.06.2009 o godz. 20:18
Padła ciekawa propozycja przedstawienia najlepszych zawodników Captain Tsubasa. Na stan dzisiejszy mogę zaryzykować i przedstawić najlepszych zawodników anime.
bramkarz:

1. Genzo Wakabayashi. Jeden z najlepszych bramkarzy z anime. Nazywany bramkarskim geniuszem. Po za Wakashimazu nie miał w Japonii konkurencji. Wybił się na bramkarza nr 1 po okresie grania w Niemczech. Miał uznanie najlepszych graczy. Swoja siłę i umiejętności pokazał w finale mistrzostw świata jr we Francji. To dzięki niemu Japonia odniosła sukces. Powiedziałbym nr. 1 w Japonii i na świecie.

Obrona:
2. Hikaru Matsuyama. Wszechstronny zawodnik. Jego przegląd sytuacji na boisku i dobre wyszkolenie to atuty. Jako obrońca spisywał się dobrze i był jednym z lepszych zawodników. Widziałbym go na lewej stronie obrony.

3. Shinprasât Bunnaku. Jego siła i wyszkolenie jak i spryt sprawia, że był jednym z lepszych i wyróżniających się obrońców. Dobrze rozumiałby się z Misugi, który pełnił by rolę libero jak i z Jito.

4. Jun Misugi. Był jednym z lepszych zawodników. Postawił bym go jako libero. Jego spryt jak i zgranie i wyszkolenie były by tylko atutem.

5. Jito. Stanął by na prawej stronie obrony. Z Bunnarkiem nieźle by się rozumieli. Połączywszy swoje siły byłby to duet nie do przejścia + zmysł taktyczny Misugi i niezły przegląd Matsuyamy sprawiało by, że była by to niezła obrona

Pomocnicy:
6.Carlos Santana. Brazylijski dobry zawodnik. Niebojący się wyzwań. Jak na cyborga nie okazywałby uczuć, ale byłby uzupełnieniem dla Diasa.

7. Alcide Pierre. Jego zręczność, spryt i techniczna gra była by atutem. Lubił grać ofensywnie. Na pewno znalazł by wspólny język z innymi zawodnikami.

8. Fan Diaz. Nazywany geniuszem argentyńskiej piłki. Idealny partner dla Tsubasy. Również jak Tsubasa dobrze wyszkolony. Odważny i niebojący się trudnych pojedynków i walk.

9. Tsubasa Ozora. Geniusz piłki nożnej. Z Diasem tworzyli by duet środka pola. Obaj dobrze wyszkoleni. Tsubasa jak i Dias nie boi się trudnych wyzwań. Tsubasa jak i Dias swoimi wejściami wspomagali by napastników. Napastnicy dostawali by piłki z ich wręcz świetnych podań.

Napastnicy
10. Ramon Victorino. Świetny Urugwajski napastnik. Byłby uzupełnieniem Schneidera.

11.Karl-Heinz Schneider. Zawodnik zwany cesarzem. Jego strzał byłby nie do zatrzymania. z Victorinem tworzyli by świetny duet napastników wspieranych przez Diasa i Tsubasę. Zapewnie wiele bramek jak i Schnaider jak i Victoribo zdobywali by z ich podań.

rezerwowi:
12. Gino Hernandez- Najlepszy bramkarz w Europie. Najgroźniejszy rywal Wakabayashi na tej pozycji. Mimo, że Włosi przegrali pokazał się w meczu z Japonią z jak najlepszej strony. Jako nieliczny obronił podkręcony strzał Tsubasy. Zaryzykowałbym i powiedział nr 1 w Europie i nr 2 na świecie.
obrońcy
13. Ryo Ishizaki
14. Makoto Sôda. Niezły. Mógłby stanowić uzupełnienie. Ewentualnie byłby zmiennikiem Matsuyamy.
15. Takasugi. Ewentualny zmiennik Jito.
16. Jean Rousto
Pomocnicy
17. Faran Konsawat. Dobry pomocnik. Byłby zapewne pomocny dla drużyny.
18. Tarô Misaki. Byłby zmienikiem Diasa. Z Tsubasą byłby nie do pokonania. I Tsubas czułby się z nim pewniej.
19. Franz Schester. Byłby zmiennikiem. Jeden z dobrych niemieckich pomocników.
20. Shingo Aoi. Świetny zawodnik, dobry technicznie. Byłby super zmiennikiem jak siebie nazywał.
21. Hermann Kartz. Jak się nazywał jeden z najlepszych niemieckich pomocników. Jego szybkość jak i waleczność to atuty tego dość grającego na granicy faulu zawodnika.
Napastnicy
22. Hyuga Kojiro. Japoński tygrys. Jego tygrysi strzał byłby nie do pokonania. Mógłby zarówno tworzyć duet z Schaiderem jak i Victorino.
23. Louis Napoleon. Trochę kontrowersyjny ale pomocny zawodnik.
24. Alan Pascal. Zawodnik dobry. Świetnie by się rozumiał z Diasem i nie tylko.

Tak by wyglądała 24 najlepszych zawodników z anime. Postanowiłem nie dzielić i przedstawić ich od razu.
07.06.2009 o godz. 20:29

Witam ostatnio zastój na moim blogu. Niestety spowodowane to jest nową pracą i wszystko koncentruję się ku niej. Postaram się jutro lub w niedzielę coś nowego zaprezentować. Ale mimo tego blog cieszy się popularnością. Prawie już 7000 tyś odwiedzin. I znowu nie miałem czasu. Miałem weekend kultury. Nie wiem teraz kiedy znajdę czas na blog. Cierpliwości nic więcej nie mogę powiedzieć. Po prostu musicie śledzić blog na bieżąco.
Tagi: notatki
05.06.2009 o godz. 19:22
Reprezentacja Japonii, która odniosła sukces składała się z najlepszych zawodników Japonii. Kilka przykładów zdjęć przedstawiających drużynę w różnych sytuacjach podczas mistrzostwa podczas meczy czy przerwach.
30.05.2009 o godz. 21:19
W finale mistrzostw świata juniorów we Francji spotkały się Niemcy na czele z Schnaiderem i Japonia z Tsubasą. Finał był wielkim widowiskiem piłkarskim. Nie brakowało pojedynków pomiędzy kapitanami, Japońskich piłkarzy z wielkim i niepokonanym bramkarzem Mullerem czy pomiędzy Scnaiderem a Wakabayashim. Do tego trzeba dodać silne i świetne strzały jak i parady bramkarzy dodawały emocji. Finał po zaciętej wręcz walce zwyciężyli Japończycy 2:3 decydującą bramkę strzelił Tsubasa w przepięknym stylu po podaniu piłki przez Wakabayashi po świetnej obranie strzału Schnaidera. Jednak widać różnice pomiędzy tym samym finałem w serii shin. Tamten finał w mojej ocenie był bardziej ciekawszy i trzymał w napięciu do końca niż finał w tej serii.
Tagi: mecze
30.05.2009 o godz. 17:52
Po pokonaniu Argentyny Japonia weszła do półfinału. W nim zmierzyła się z drużyną gospodarzy Francją. Mecz zapowiadał się wyrównany. Okazało się, że był. Jednak Japonia nie miała w szczęścia. Po udanym początku Japonia najpierw musi grać w dziesiątkę po usunięciu Sody, potem zostają nie uznane bramki a jakby tego było mało niektórzy zawodnicy grali kontuzjowani np: Wakashimazu. Jednak reprezentacja Japonia okazała się drużyną waleczną. Ta walka i ich determinacja doprowadziła najpierw do remisu a następnie do dogrywki i rzutów karnych. W nich Japonia okazała się lepsza i pokonała reprezentację gospodarzy.
Tagi: mecze
25.05.2009 o godz. 22:44
Zawsze się zastanawiam skąd u niektórych taka nienawiść do anime. Gdzie by ktoś nie założył bloga a jakimś anime to zawsze znajdą się osoby, którym to się nie podoba. Wtedy byle pretekst znajdą do swej krytyki. Jakby nie rozumieli, że co człowiek to inna pasja czy zainteresowania. Czy to złe, że prowadzi się blog o jakimś anime. Piszę się mniej a więcej daje się zdjęć. Nie każdy blog musi mieć formę pamiętnika "wczoraj byłam/em w sklepie, umówiłam/em się z chłopakiem czy obejrzałam/em film". Jeśli ktoś lubi niech prowadzi. Ale dlaczego jeśli już ktoś prowadzi bloga o innej tematyce np blog o anime, blog o Japonii czy blog o wierszach czy o konkretnej postaci czy to fikcyjnej czy rzeczywistej to zaraz niewiadomych mi i nie tylko mi powodów jest oddany ostrej krytyce. Żeby to była krytyka, ale to normalna napaść i ktoś kto taki blog założył i prowadzi czuję się jakby robił przestępstwo. Chyba coś tu nie tak. Owszem zaśmieca stronę główną, ale to też jest reklama tego bloga. Dlaczego tylko wpisy wybranych blogów mają prawo być widoczne na stronie głównej? a reszta co gorsza jest i dlatego niektórym blogowiczom każecie wyłączyć funkcję wpis widoczny na stronie głównej. To ma być kara? za co za to, że ktoś interesuję się czymś innym. Trochę rozwagi i tolerancji na zainteresowania innych ludzi. Bo tak nie może być, że jeden blog ważniejszy a inny nie. Nie piszę tego bo jestem zły czy rozżalony. Piszę to aby zwrócić uwagę na ten problem. Jakby to był problem jednostki to rozumiem. Osoba wyłącza wpis widoczny na stronie głównej i nie ma sprawy. Ale to dotyczy kilku a nawet kilkudziesięciu blogów z tego co się rozeznałem.
Tagi: notatki
25.05.2009 o godz. 22:36
Mecz z Argentyną pomyślnie nie zaczął się układać dla Japonii. Geniusz Argentyński Fan Dias strzelił 3 gole. Jednak Japonia nie poddała się i dzięki Tsubasie i Kojiro doprowadiła do remisu. A wejście Misugi zapieczętowało sukces. Mecz był również pojedynkiem Tsubasy i Diasa.
Tagi: Mecze
25.05.2009 o godz. 19:11
Japonia jechała na mistrzostwa świata juniorów we Francji bez renomy. Nie była zbyt znana w świecie piłkarskim. Wiele drużyn tj Włochy, Niemcy, Francja czy Argentyna miała już wyrobioną renomę. Z początku owe drużyny lekceważyły Japonię. Uważały ją za słabą. Jak się okazała Japonia dopiero swoją siłę pokazała na tych mistrzostwach. Na gwiazdę drużyny wyrósł Tsubasa. To on można powiedzieć napędzał czy tworzył grę Japonii.
Pierwszy mecz Japonia rozegrała z drużyną Włoch. Włosi reprezentowali agresywny i ofensywny styl gry. Była to drużyna, której walorem był szybki kontratak. Z jednego z takich kontrataków zdobyli gola. Japonia z początku miała trudności w zdobyciu gola. Na bramce stał bramkarz nr 1 Gino Hernandez. Dopiero wejście Misaki i gra kombinacyjna z Tsubasą doprowadziła do remisu. Zwycięskiego gola zdobył Hyuga dzięki podaniu Tsubasy i silnemu strzałowi. Ten mecz pokazał siłę japońskiej reprezentacji.
Tagi: mecze
25.05.2009 o godz. 16:38
Kilka zdjęć z pierwszych meczy Japonii. Mecz z Hamburgiem drużyną Wakabayashi był najtrudniejszym. Japonia przegrała dzięki Wakabayshi oraz Schnaiderowi. Dla Japonii gola honorowego zdobył Hyuga. Potem do drużyny wszedł Tsubasa i Japonia odniosła zwycięstwa ba nawet lepiej grała.
25.05.2009 o godz. 14:52
Andrzej80
blog o anime Captain Tsubasa
Skąd: Lublin
O mnie: Andrzej z Lublina. Z wykształcenia jestem Historykiem. Lubię wycieczki i podróże. Moją ogromną pasją od lat niepamiętnych jest anime Captain Tsubasa.
statystyki
 • Czas na Bloblo: 15 dni 5 godzin 4 minuty
 • Napisanych notek: 176
 • Komentował: 32 razy
 • Zebranych komentarzy: 141
 • Ostatni wpis: 16.04.10, 19:46
 • Wpis średnio co: 37 dni
 • Profil odwiedzono: 459781 razy
 • Ilość avatarów: 20
 • Ilość zdjęć: 966
 • Ilość filmów: 45
 • Ilość logowań: 145
 • Ostatnie logowanie: 05.02.13, 13:10
 • Ostatnio odwiedzili: Sylwia25, taewae, PaGula, dookie, lostittheecho, leszkowy, Breklin, More-than-this
sekcja użytkownika
Jest to oficjalna strona poświęcona temu anime. Strona fanklubu: http://captain-tsubasa.kipme.pl/ KONKURS NA NAJLEPSZY BLOG http://www.najlepsze-blogi.net/